Bleach

14. března 2009 v 17:00 | Ryouko |  Anime1

Bleach


Žánr:
fantasy
šónen
komedie
drama
akční
Manga
Autor:Kubo Taito
Kresba:Kubo Taito

Nakladatelství:Shueisha
Publikováno:srpen 2001 - neukončeno
Celkem svazků:35 (stav k 25.11.2008)
Stav:neukončeno
Anime
Režisér:Abe Noriyuki
Studio:Studio Pierrot
Vysíláno:5. října 2004 - neukončeno
Celkem dílů:204 (stav k 2. 2. 2008)
OVA:2
Stav:neukončeno

Příběh
15letý Kurosaki Ichigo je normální středoškolák, který má však zajímavou schopnost - vidět duchy. Avšak kromě toho, že s nimi občas prohodí pár slov to jeho život vůbec neovlivňuje. Až se jednoho dne stane, že mu oknem do pokoje vleze tajemná dívka v černém kimonu a s katanou u pasu, která je nejprve velmi překvapená, že ji Ichigo může vidět, nicméně po chvíli se mu představí jako shinigami Kuchiki Rukia a prozradí mu, jak se to ve skutečnosti má s posmrtným životem. Všechny duše (shinigami označovanými jako pluska) se po smrti automaticky přesouvají do Soul Society (česky Společenstvo duší), ale některé jsou kvůli hříchům či silným vztahům k nějaké osobě nebo věci připoutány k tomuto světu, proto jim z hrudi visí krátký řetěz. Jenomže čím déle se tyto duše potulují po světě, tím více chátrají a jejich řetěz se zkracuje a rezaví až jim zmizí úplně. Potom se promění v takzvané hollow, zlé monstrum, kterému zbyla jen nenávist k ostatním duším a nekonečný hlad, který se snaží zahnat jejich požíráním. A právě proto se v Soul Society trénují shinigami, bohové smrti, kteří mají za úkol zabíjet hollow a posílat pluska do Soul Society. K tomuto účelu mají meče, kterým se říká zanpakutou.
Všechny tyto bytosti (shinigami a hollow), mohou v reálném světě vidět jenom lidé s velkým reiatsu (duševní silou), jako například Ichigo. O tom, že hollow často cíleně vyhledávají a požírají právě tyto lidi mající velkou duševní energii se již Rukia nestačí zmínit, neboť jeden zaútočí přímo na Ichigův dům. Ichigo, který si naivně myslí, hollowa může porazit, se proti němu postaví. Od smrti ho následně zachrání Rukia, která ale v důsledku toho utrpí zranění a poté mu řekne, že jestli chce zachránit sebe i svoji rodinu, musí si do srdce vrazit její zanpakutou a vzít si tak její síly. Vše se zdaří a Ichigo s nově nabytými silami hollowa lehce přemůže. Jenže kvůli jeho obrovskému reiatsu vzal Ichigo Rukii všechny její síly, ne jenom část, jak původně plánovala, a tak musí Rukia nějakou dobu zůstat v reálném světě a práci shinigami musí dočasně vykonávat Ichigo.
Tento stav ale netrvá dlouho, jelikož Rukiin čin je v Soul Society zakázán, a tak pro ni po nějaké době přijdou jiní shinigami, aby ji odvedli zpět a mohl začít soud. Ichigo se jim v tom samozřejmě snaží zabránit, ale rozdíl v jejich síle je natolik propastný, že po boji Ichigo přijde o své shinigamské síly a pravděpodobně by i zemřel, kdyby ho nenašel obchodník se Soul Society Urahara Kisuke. Ten mu ošetří rány a podrobí ho tvrdému tréninku, aby své síly získal zpět a za pár dní se se svými spolužáky, kteří v sobě nedávno objevili podobné schopnosti Ishidou Uryuu, Sadem "Chad" Yasutorou, Inoue Orihime a mluvící kočkou Yoruichi vydává Ichigo do Soul Society, aby Rukie oplatil tehdejší záchranu života.

Postavy
  • Ichigo Kurosaki - student, shinigami (bůh smrti), jeho zanpakuto se jmenuje Zangetsu
  • Rukia Kuchiki - shinigami, náleží do 13. divize, adoptována do klanu Kuchiki (bohyně smrti)
  • Orihime Inoue - studentka, Ichigova spolužačka
  • Yasutora "Chad" Sado (přezdívaný Chad) - student, Ichigův spolužák
  • Kisuke Urahara (nazýván také Kloboučník) - bývalý shinigmi a kapitán 12. divize, vlastník Urahara Shop, kde se dají zakoupit potřeby pro shinigami
  • Uryū Ishida - poslední z klanu Quincy, Ichigův spolužák, předseda rukodělného kroužku
  • Renji Abarai - shinigami, místokapitán 6. divize
  • Zaraki Kenpachi - shinigami, kapitán 11. divize, je ze všech nejzuřivější bojovník, jako jediný kapitán nezná jméno svého zanpakutou
  • Byakuya Kuchiki - shinigami, kapitán 6. divize, šlechtic z jednoho ze 4 Velkých šlechtických klanů ve Společenstvu duší, jeho zanpakuto se jmenuje Senbonzakura(Tísíc třešňových kvítků)
  • Hitsugaya Toushirou - shinigami, kapitán 10. divize, velmi mladý, ale přesto na vysoké pozici, jeho zanpakuto se jmenuje Hyourinmaru (Ledový kruh)

Nevim jak vy,ale nepřipomíná vám to něco?:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama