Hitsugaya Toushirou

3. května 2009 v 20:43 | Ryouko |  Bleach: postavy
Shinigami, kapitán 10.divize
Shi-kai: Hyourinmaru(Ledový kruh), oživení:Souten Ni Zase (Nářek na ledové obloze, Svrhni zmrzlé nebe!)
Ban-kai: Daiguren Hyourinmaru (Obrovský rudý ledový kruh)
Hmotnost: 28 kg
Výška: 133 cm
Datum narození: 20.prosince

Hitsugaya je kapitánem 10.divize. Ze všech 13 je také nejmladší a stal se kapitánem za nejkratší dobu co Soul Society pamatuje. Přesto, že je mladý, malý a jeho váha také není moc velká, je velmi silný (i když se to možná na první pohled nezdá). Jeho zanpakutou je Hyourinmaru, obrovský vodní a ledový drak, který také dokáže ovládat počasí. Jeho bankai má podobu ledových křídel a draka. Jako zástupce si vybral Matsumoto Rangiku.
Hitsugaya je blízkým přítelem Hinamori Momo, která patří do 5.divize pod vedením Aizena Sousukeho. Když byli mladší a Hinamori chodila do shinigamské akademie, jeho jedinou starostí bylo cpát se melouny a nadávat, když ho Hinamori oslovila Shiro-chan (v překladu Bílek, Bělovlásek). Ta také prohlásila, že když Hitsugaya dosáhne stejných schopností, jaké má momentálně ona, přestane mu tak říkat. Svými schopnostmi už ji dávno přesáhl a stal se kapitánem. Ze těch všech je asi také nejspravedlivější.

Při svém výcviku se seznámí s Kusakou, který se stane jeho jediným přítelem. Oba mají ale totožné zanpakutou, což je v Soul Society zakázané a centrum 46. nařídí jejich souboj na život a na smrt. Toushiro o vyhraje, ale za cenu ztráty jeho přátele a kousku jeho srdce.
Po mnoha letech, při převozu King´s Seal, je napaden Kusakou, který se znovu zrodil v Hueco Mundo, a King´s Seal je ukraden. Hitsugaya se pustí sám za ním. Poté je obviněn a celá jeho divize je v domácím vězení. On sám má být popraven. Ichigo mu chce pomoct a očistit jeho jméno. Toushiro to chce vyřešit sám, protože si myslí, že vše je jeho vina a před Soul Society se skrývá. Kusaka chce pomocí King´ s Seal zničit Seireitei a Hitsugaya se mu v tom snaží zabránit. Nakonec si pomocí Ichiga uvědomí, že nemůže vše udělat sám a znovu si oblékne kapitánský plášť. S Kusakou se pustí do posledního boje a Hitsugaya ho, stejně ako před lety, porazí.

Poprvé se s ním setkáme při rozhovoru Aizena s Ginem. Poté, když kapitána Aizena zabijí a Hinamori se dostane do vězení, (Je na Aizenovi doslova závislá a bezmezně ho obdivovala.Když ho zabili,zaútočila na Ichimaru. Jeho zástupce Kira ho bránil,chvíli spolu bojovali,ale Hitsugaya je zastavil) jí Matsumoto doručí dopis od Aizena,který jí zanechal.Tam jí vysvětluje,proč byla posunuta Rukiina poprava. Píše,že někdo chce využít Soukyouku, která má prý sílu tisíce zanpakutau. Obviňuje z toho Hitsugayu. Ten zatím pátrá po vrahovi Aizena a dojde k závěru, že ho zabil Ichimaru (podle jeho rozhovoru s Aizenem). Když si to s ním chce vyřídit, přijde Hinamori a obviní ho z vraždy jejího kapitána. Zaútočí na něj, ale protože je mnohem silnější než ona, nechtěně ji zraní. Podle slibu, že jestli Ichimaru prolije jedinou kapku Hinamoriiny krve, zabije ho, proti sobě zaútočí. Ocitne se ale v šachu,k dyž chce zabít bezvládnou Hinamori svojí zanpakutau. V tu chvíli se objeví Rangiku a zastaví ho.
Poté objeví vyvražděné centrum 46. a tam i živého Aizena s Ichimarem a Hinamori, zraněnou jejím obdivovaným kapitánem. Bojuje s Aizenem pomocí svého bankaie, ale i přesto prohrává a je vážně zraněn. Kapitánka Unohana ho ale vyléčí. Později se zjistí,že Aizen vychoval novou rasu zvanou Arrancar-bývalí shinigami spojení s hollow. Hitsugaya tedy půjde spolu s Renjim a dalšími za Ichigem a jeho přáteli do světa lidí. Tam se jim snaží pomoci v boji proti Aizenovi a jeho Arrancarům. Hitsugaya je velký samotář, nikomu se s ničím nesvěřuje. Tohle znamená znak jeho divize, uzavřenost a egoismus.


Pozn.: tohle byl jeden z mých nejdelších textů na počítači:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eSBénko Michio eSBénko Michio | Web | 4. května 2009 v 12:43 | Reagovat

toto je skvělá postava :D

2 Hanyou Hanyou | Web | 4. května 2009 v 18:20 | Reagovat

*slintá*
Můj Bělásek!
"Naní?!"
Er, gome!

3 sakura haruno sbenko sakura haruno sbenko | Web | 4. května 2009 v 20:33 | Reagovat

jj skvela postava ;-)

4 Kobby Kobby | E-mail | Web | 13. října 2011 v 0:41 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama