Into the Hell - IV.kapitola

27. ledna 2010 v 17:56 | Ryouko |  Into the Hell
Tak po nějaké době zase :) Jsem zjistila, že jsem zapomněla děj, tak jsem si musela přečíst minulou kapitolu znovu :D A úspěšně jsem zjistila, že je to úplná slátanina.

Zanedlouho jsem spatřil Uraharův obchod. Přistál jsem na malé verandě, kde si právě hráli Jinta a Ururu, zaměstnanci a děti Uraharova obchodu. Jinta byl klasický uličník, nerad poslouchal a byl drzý na všechny, ke kterým si to mohl aspoň trochu dovolit. Ururu byla útlé černovlasé děvče, co se bála snad i vlastního stínu. Byla nesmělá a tichá, úplný opak Jinty. Jakmile mě zahlédli, Jinta spěšně schoval za záda koště, kterým ještě před okamžikem mydlil nebohou Ururu po hlavě.
"Co chcete? Šéf ještě spí." štěkl nevrle.
Kdybych mlátil děti, s radostí bych mu nafackoval, ale tělesné tresty jsou zakázané už nějakou tu dobu, takže jsem si mohl nechat zajít chuť.
"Určitě neodmítne toho, kdo mu dobře zaplatí. Pusť mě dovnitř, Hanakari Jinto."
Jinta si mě okamžik naštvaně prohlížel, ale pak, jakoby došel k názoru, že za to nestojím, ustoupil.
"Fajn. Ale jestli bude naštvanej, je to na vás." zasupěl a šel ke vchodu. Ururu ke mě vyslala jen omluvný pohled. Oba z kapsy vytáhli klíč a otevřeli těžké dveře. Vstoupil jsem dovnitř a rozhlédl se po místnosti. Uprostřed byly regály až po okraj přeplněné věcmi jako gikongan a dalšími, které ani neumím pojmenovat. Na konci obchodu byl malý stolek a další dvoje dveře. V jedněch zrovna stál Urahara a mohutně zíval. Než si stačil přikrýt pusu, stihl jsem identifikovat půlku jeho snídaně. Ospale na mě zamrkal. Když mě poznal, rozjasnily se mu oči a řekl:
"Není to snad mladý pan Hitsugaya? Co vás sem přivádí?"
Gestem mě vyzval, ať si sednu ke stolku naproti němu.
"Mám tu přidělenou práci. Chvíli se tady zdržím, takže budu potřebovat gigai a gikongan."
"Samozřejmě...," pokýval chápavě hlavou. "Mohu se zeptat, co přesně je to za úkol?"
"Mám naučit Ichiga Kidou. A ovládání reiatsu. Sice nechápu, proč je to tak důležité, ale co nadělám, je to rozkaz."
Při těch slovech Uraharovi zbystřely oči, jeho obvyklý uličnický pohled se změnil v zamyšlený.
"Víte..." začal pomalu."Určitě jste si všiml, že se tu pohybuje mnohem víc duší než obvykle."
Kývl jsem hlavou na souhlas.
"Začínají se tu hromadit přesně od té doby, co jste odešel ze Soul Society. Kontaktoval jsem s tím problémem Yoruichi a když se pro ni snažil otevřít Senkaimon, nešla otevřít, jakoby byla zablokovaná zevnitř. Nemůžeme je jakkoli kontaktovat a vypadá to, že oni nás také ne, jinak by se určitě někdo ozval." Na chvíli se odmlčel, aby mi dal čas ta slova vstřebat. Zaraženě jsem seděl a pomalu mi docházel význam jeho slov. Popravdě řečeno mě to docela děsilo.
"A ještě něco. Před dvěma dny se tu objevil jistý muž a představil se jako Saburou z vaší, 10.divize. Zeptal jsem mě, jestli bych ho nemohl naučit základy Kidou. Když jsem mu řekl, že na to nejsem zrovna odborník, zeptal se mě, jestli neznám někoho, kdo je v tomto oboru nejlepší z nás. Přišlo mi divné, že se to na škole neučil, ale nechtěl odpovědět."
"Nehcete mi snad říct, že jste mu pověděl o Hina-"
"Jistě, že ne. Nic jsem mu neřekl. Jenom si myslím, že touhle dobou už je v Soul Society. A předpokládám, že do vaší divize nepatří."
Zavrtěl jsem hlavou. Nikoho takového jsem neznal. V místnosti zavládlo tíživé ticho, že jsem slyšel i tlukot vlastního srdce.
"Ale je tu ještě jeden problém." ozval se váhavě Urahara.
"Co může být horšího?" zaúpěl jsem, ale vzápětí jsem toho hořce litoval.
"Myslím, že důvod, proč se tu duše shromažďují je ten, že se nemůžou dostat do Soul Society. Jednoduše nemůžou úplně zemřít. Zůstávají tedy a mění se v Hollow. Jak se nemůže otevřít Senkaimon, zavřela se brána i pro duše."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yui-san essbé Yui-san essbé | Web | 7. února 2010 v 13:03 | Reagovat

To už je 4.kapitola na to jsem došla až ted tak se nediv že si to čtu tak pozdě
No a začíná to být zajímavé v tom má určitě prsty ten Saburou.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama