Kurotsuchi Mayuri

23. ledna 2010 v 12:29 | Ryouko |  Bleach: postavy
Kapitán 12.divize
Shi-kai: Ashizogi Jizou (Jizou zabíjející nestvůry)
Přemění se na katanu se čtyřmi hroty,
Má schopnost paralyzovat tu část těla, kterou sekne. Nepůsobí jako anestetika, takže bolest zůstává.
Ban-kai: Zlatý Ashizogi Jizou
Mayuriho bankai má podobu zlatého stvoření s hlavou dítěte a tělem housenky. Místo klasických nohou jí ale z těla vystupuje několik mečů. Mayuriho krev se změní v jedovatou mlhu, která se rozšíří 200 yardů okolo. Protilátku vlastní jenom Mayuri a jeho zástupkyně Nemu.
Váha: 54 kg
Výška: 174 cm
Datum narození: 30.března

Mayuri je podivínský kapitán 13.divize a zároveň velitel vědecko-technologického výzkumu. Tato práce se dost podepsala na jeho vzhledu, své vlastní tělo používá jako pokusného králíka. Svoji zástupkyni, Kurotsuchi Nemu, vytvořil také sám (teoreticky je to vlastně jeho dcera). Je krutý, sobecký a nebojí se zabíjet nevinné lidi, aby získal výzkumný materiál pro svoji laboratoř. Vše, kromě jeho výzkumu je mu v podstatě lhostejné, proto má často rozepře s ostatními členy Gotei 13. Od ostatních se neliší jen vzhledem, ale i psychikou, která absolutně postrádá lidskost.Biografie:
Před 11O lety, než získal pozici kapitána velitele vědecko-technologického výzkumu, žil ve vězení, kde se nacházeli lidé nebezpeční pro Soul Society. I tehdy byl zváštním případem, měl celu sám pro sebe a s nikým nějak zvlášť nemluvil. Z tohoto místa byl vysvobozen Kisuke Uraharou, tehdejším kapitánem 12.divize. Urahara poznal, že tento muž by mohl být užitečný, a tak ho dostal ven (legálním způsobem) a založil s ním vědecko-technologický ústav. O devět let později ale musel Urahara ze Soul Society utéct a Mayuri tak získal post velitele obou těchto úřadů.

Při útoku ryoků, Ichiga a ostatních, se setká s Uryuu Ishidou, Quincym. Mayuri ho chce co nejrychleji zabít, Quincy mu jako výzkumný materiál už posloužili, takže už ho nepotřebuje. Ishida se dozví, že za smrt jeho dědečka může právě on. Aby se pomstil, obětuje pro to i své Quincyské schopnosti. Ishida ho však trefí šípem "jen" do hrudi, a protože je vědec, je těžké zabít jeho duši, své tělo totiž dokáže nahradit, i když to trvá dlouho. Po tomto téměř smrtícím útoku se tedy přemění v kapalinu a v tomto skupenství odchází do své laboratoře obnovit tělo.
Později dostanou s Nemu rozkaz společně s kapitány Byakuyou, Unohanou a dalšími odejít do Hueco Mundo, pomoci Ichigovi. Jeho protivníkem se stane Szayelaporro, stejně prohnaný a krutý vědec jako sám Mayuri. Szayel bojuje zajímavými technikami, od každého protivníka vytvoří jakousi panenku woodoo s kamínky znázorňující vnitřnosti uvnitř; může tedy libovolně tříštit kosti nebo rozthnout žaludek nepřítele. Mayuri o jeho schopnostech ale ví předem, a tak si všechny kosti a orgány nahradí před vstupem do Hueco Mundo. Téměř Szayela zabije, ale naštěstí pro něj má schopnost znovuzrození, avšak na úkor životní síly jednoho člověka. I když se obětí stane Nemu, Mayurimu je to úplně lhostejné. Nakonec Szayela porazí díky jedu, který mu zaručí hodiny utrpění před tím, než zemře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tenny Tenny | Web | 23. ledna 2010 v 18:01 | Reagovat

Zajímavéééééé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama