Únor 2010

Spirited away - wallpapers

28. února 2010 v 20:01 Anime: nezařazené
Zrovna jsem hledala nějaké tapety na plochu z Cesty do fantazie, tak je sem rovnou dávám :) Mimochodem jsem normálně úspěšně zakoupila v ČESKÉM obchodě dvd Cesta do fantazie! Sice tam psali, že je tam i jap. dabing a nakonec tam nebyl (což mě neuvěřitelně naštvalo), ale to už nevadí :D


Sasuke si hraje

28. února 2010 v 11:17 Naruto: obrázky
Pomsta je sladká... :D


Kaien Cross

26. února 2010 v 15:38 Vampire knight: obrázky
Úžasný chlapík :) S někým takovým doma by nuda nikdy nebyla :D


Canon in D Major - La Corda d' Oro

25. února 2010 v 20:06 Anime: nezařazené
Znáte tuhle skladbu? Teď ji hraju na housle ^^ Napadlo mě dát sem nějaký článek s houslema, protože dneska jsem měla koncert... jestli vás to zajímá, dopadlo to fakt zajímavě, zasekl se mi smyčec o kobylku a měla jsem nějaký ztuhlý prsty... prostě nádhera.


Úspěšně jsem zjistila, že La Corda d' Oro je asi anime, tak se na to musím někdy podívat ^^

Hichigo

24. února 2010 v 19:01 Bleach: obrázky
Takový fešák :D Mám ráda jeho hlas, je takový... rozvibrovaný? Jak to popsat, to musíte prostě uslyšet, ale je to asi jako ten chlapík / robot ze Star wars - Klony útočí :D


Spirited away - recenze

22. února 2010 v 21:03 | Ryouko |  Anime1
Název: Sen to Chihiro no kamikakushi / Spirited away / Cesta do fantazie
Délka filmu: 125 min.
Režisér: Hayao Miyazaki
Rok publikace: 2001
Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Příběh:
Desetiletá Chihiro se stěhuje se svými rodiči do nového domova. Ze stěhování příliš nadšená není, do nové školy se netěší, ani na nové kamarády. Cestou jejich auto zabloudí na opuštěnou lesní cestu a její rodiče se rozhodnou projít tunelem, který k němu vedl. Narazí na lunapark, jež se na první pohled zdá jako léta nepoužívaný. Avšak přesto narazí na stánek, plný čerstvého, lákavého jídla. Její rodiče neodolají a z plných talířů jídla rychle ubývá. Záhy se však promění ve vepře a celý lunapark náhle ožívá duchy a dalšími záhadnými stvořeními. Vyděšená Chihiro utíká a na cestě potká mladého chlapce jménem Haku. Protože se nemůže dostat z lunaparku pryč, Haku jí pomůže najít práci, jejímž prostřednictvím může zachránit své rodiče. Tu nalezne u čarodějnice Yubaby a jejích lázních. Uzavře s ní smlouvu a Yubaba jí odejme její jméno; místo toho získává nové: Sen.
Sen se tedy spřáteluje s novými lidmi, objevuje pestrý život v lunaparku, který ji naučí tvrdé práci i přátelství a poprvé zjistí, co je to láska. Tím vším musí projít, aby získala své rodiče zpět a mohla se vrátit do svého světa.
Spirited away je jedním z mála animovaných filmů, který získal Oscara. Jejím autorem není nikdo jiný než Hayao Miyazaki, tvůrce mnoha dalších úspěšných filmů, avšak Spirited away patří k jedné z jeho nejlepších tvoreb.
Z názvu je na první pohled vidět, co můžete očekávat: fantazii, fantazii, fantazii. Tím film skutečně oplývá. Charaktery jsou propracované, příběh je originální a kresba nádherná. Naopak, přestože každý záběr uchvátí svými detaily nebo novými podněty, i přesto se u filmu můžete chvílemi nudit. Ale opravdu jenom chvílemi.
Když si přečtete obsah, možná vás zprvu příliš nenadchne a někomu se může zdát i dětinský - není to však úplná pravda. Když je film příliš barevný a ještě k tomu animovaný, lidé si představí něco ve stylu: "Pokémone, leť" , ale tady se postavy rozhodně nechovají tak přímočaře a příběh není založen na bojích ani přílišné akci (i když i ta se tu objevuje). Je to taková pohádka pro děti i dospělé. Charakter Chihiro se v průběhu filmu vyvíjí, i když tak pozvolna, že si jí všimnete až na konci.
Cesta do fantazie je prostě cesta do fantazie, je rájem pro všechny snílky a jemné duše, ale ne pro cyniky, zatvrzelé realisty a jiné. Avšak i přesto se jedná o vysoce kvalitní film, který si svého Oscara právěm zasloužil.

Deidara a Sasori

21. února 2010 v 13:21 Naruto: obrázky
Jim to ale sluší :D Ještě mají takový pěkný oblečení... :D


Neliel Tu

18. února 2010 v 20:36 Bleach: obrázky
Škoda, že se Nel na scéně už dlouho neobjevila, ale snad ji v Bleach ještě někdy potkáme :)


Wolf's Rain - Kiba

17. února 2010 v 19:26 Wolf´s rain: obrázky
Další moje oblíbená postava ^^ Hlavně díky jeho povaze; i když nepatří zrovna mezi ty nejvýřečnější. Navíc fandím bílým vlkům (samozřejmě i těm jinak zbarveným :))


Misuzu

16. února 2010 v 20:03 Air: obrázky
Misuzu je (byla) úžasná holka :) Sice umřela, ale to její gaou se prostě nezapomíná :)


Takový - ten - svátek... Valentýn

14. února 2010 v 15:19 Moje poznámky, ostatní
Možná jsem ignorant, ale tohle jsem nikdy nijak neslavila (doufám, že nejsem sama :D) ... no ale, aby se neřeklo, tak sem dám aspoň dva obrázky:
Gai´s cheer for victory

14. února 2010 v 11:40 Naruto: videa
Gai mi připadá jako jeden z nejujetějších lidí z Naruta :D Pak ten Nejiho oční souboj s Gaiem a jeho pokřik jak na záchodě ve fotbalový aréně... to nešlo :D


Pravý muž se obléká jako Renji :D

13. února 2010 v 16:16 Bleach: obrázky
Nepopiratelná pravda :D Potkat takhle oblečeného chlapa po ulici, asi zdechnu smíchy :DArisawa Tatsuki

13. února 2010 v 9:46 | Ryouko |  Bleach: postavy
Datum narození: 17. července
Váha: 42 kg
Výška: 154 cm
Krevní skupina: AO

Tatsuki je středoškolačka z Karakurské střední a Inouina nejlepší kamarádka. Inoue u ní často přespává nebo naopak, obě totiž bydlí samy bez rodičů. Otevřela se jí poté, co jí její starší bratr zemřel. Tatsuki je horkokrevná, starostlivá a velice rázná, proto Inoue často brání, když ji doslova "balí" spolužačka Chizuru, která má výrazné lesbické sklony. Nebojí se dát jí i pěstí, pokud s tím zachází trochu moc daleko :).

Od čtyř let chodí do dojo, karate. V té době tam také nastoupil Ichigo. Tatsuki ho dokázala porazit v prvních 1O sekundách. Od té doby jsou s Ichigem blízcí přátelé; i proto, že bydlí nedaleko od sebe. V karate má černý pás - 2. stupeň. Vyhrála druhé místo v Meziškolním turnaji (Karate Inter-high Tournament), tudíž je druhá nejsilnější středoškolačka v Japonsku.
Tatsuki má na člověka vcelku silné reiatsu, menší než Orihime, ale dost vysoké na to, aby několikrát zahlédla Ichiga v jeho shinigamském kimonu - shihakusho. To v ní pochopitelně vyvolalo jisté otázky, ale po většinu času to nechá být.
Avšak pouze do doby, než Orihime unesou do Hueco Mundo. Samozřejmě se Ichiga ptá, kam tak náhle zmizela a chce po něm, aby před ní už neskrýval žádná tajemství. Ichigo jí ale pro její bezpečí neodpoví a vyzve ji, aby za ním už nikdy nechodila. Přestože to dělá pro její dobro, Tatsuki to nejdříve nedokáže pochopit a dá Ichigovi pěstí. Když ten samý večer odchází Ichigo s Ishidou a Sadem do Hueco Mundo přes vstup v Uraharově obchodě, tajně je s Keigou a Mizuirou sledují. Urahara o jejich přítomnosti ví, ale nechá je, aby je sledovali i při vstupu do Hueco Mundo a při slovech, kdy se Ichigo na nějaký čas loučí. Řekne Uraharovi: "Omluvím se svým přátelům, až se vrátím."
Urahara všem třem vysvětlí důvody Ichigova jednání a Tatsuki nezbyde nic jiného, než jim popřát hodně štěstí a čekat na Orihimenin návrat.

Sasuke - I can see you!

12. února 2010 v 20:15 Naruto: obrázky
Vůbec si tuhle scénu nepamatuju, ale každopádně je ve velice zajímavé pozici :D

Naruto - hlášky

11. února 2010 v 20:19 | Ryouko |  Naruto: ostatní
Naruto trénuje novou techniku, má na sobě jenom trenky
Jiraiya: "Ty...!"
Naruto: "Co je?!"
Jiraiya: "Máš docela hezkou hruď!"

Shikamaru se chystá k boji, ale váhá
Shikamaru: "Měl bych to vzdát, jako ten přede mnou? Sakra..."
Naruto: "No ták, Shikamaru, do toho!"
Naruto ho strčí dolů ze zábradlí. Shikamaru se rozplácne na zemi před svým soupeřem.
Shikamaru: "Naruto, ty kreténe..."

Shikamarův sensei, Asuma, se baví s Kurenai:
Kurenai: "Moment. Když jsme dávali dohromady výsledky geninů, byly podobné Narutovým." (což znamená velice špatné)
Asuma: "Říkal, že to byla otrava vzít při písemce tužku. Tak při nich spal."

Sasuke: "Rozdělíme se a budeme ho sledovat. Třeba ho chytneme bez masky."
Sakura: "Jé, Sasuke, ty jsi tak chytrej!"
Naruto: "Cože? Takový primitivní plán? To bych vymyslel i já!"
Sakura: "ŘÍKAL JSI NĚCO?!"
Naruto: "..... vlastně ani ne."


Kakashi: "Sotva jsme dorazili a oni už ho stihli porazit..."
Jiraiya: "Páni, že by se ti saláti zlepšili?"
Kakashi: "...... Tak to je hustý."

Naruto: "Hle, moje nově vyvinutá perverzní technika!!"
Sakura mu dá ránu pěstí
Sakura: "Uvnitř jsi teda vůbec nevyrostl! Nenuť mě, abych tě zmlátila během prvních pár minut, kdy se po dvou letech vidíme!"
Naruto (v myšlenkách): Jak jsem si myslel, Sakura se vůbec nezměnila... spíš je ještě brutálnější než dřív.

Sasuke: "Haldu věcí nesnáším a není tu nic, co bych měl rád."

Kakashi-sensei: "Hele, nejsi ty v porovnání s ostatními nějaký divný?"
Naruto: "Jedniný, co je tu divnýho, je váš účes!"

Team Gaara

11. února 2010 v 18:14 Naruto: obrázky
Nejsem se jistá, jestli se Gaarův tým jmenuje Team Gaara, ale vypadají dobře, i když na tom prvním malinko pomláceně :) (možná je to Team Sand, já fakt nevim :D)


Elegie pro ovečku

9. února 2010 v 20:31 | Ryouko |  Recenze na mangy
Název: Elegie pro ovečku / Hitsugi No Uta
Autor: Kei Toume
Autor obálky: Kei Toume
Počet stran: 208
Rok vydání: 2009

Kazuna Takashiro, obyčejný středoškolák s neobyčejnou minulostí a ještě neobyčejnější budoucností. Jeho matka zemřela a otec ho opustil krátce potom, co se narodila jeho sestra Chizuna. Od té doby je nikdy neviděl a vychovávají ho jeho teta a strýc, kteří ho chtějí adoptovat. Jednoho dne jde navštívit dům, kde jako malý bydlel. Nalezne tam svoji dávno ztracenou sestru Chizunu. Kazuna jí řekne o svých nočních můrách a nevysvětlitelné žízni po krvi. Zjistí, že se setrou ho poutá rodinné prokletí - choroba, která je mění v upíry a následně zabíjí.

Pokud čekáte klasickou romanci o upírech, nenechte se mýlit. Žádné akce se tu příliš nedočkáte, Elegie pro ovečku je především drama. Není to úplně manga pro děti, spíše pro dospělé. Příběh Kazuny je vyprávěn skutečným způsobem, žádné srdceryvné vytáčky ani nic podobného. Chizuna vystupuje tak, jak se to na její minulost hodí: otec ji sice odvedl, ale jen proto, aby před ní ochránil Kazuna, už od začátku věděla o svém prokletí a její upírství je už v těžším stadiu než u jejího bratra. Proto je chladná a odtažitá, je odsouzena k životu na okraji společnosti. Kei Toume líčí příběh v beznadějném duchu, zbytečně se se čtenáři nemazlí a podsouvá jim obraz nemilosrdného života prokletých upírů.

Další zápletkou je vztah Kazuny a Yaegashi. Yaegashi je dívka, která se o své okolí příliš nezajímá, ale když Kazuna začne chodit s ní do uměleckého kroužku, sblíží se a Yaegashi se do něj zamiluje. Kazuna ji ale pro její bezpečí odmítne. Přestože to, co jsem teď napsala zní naprosto banálně, stále to není nic na způsob přeslazené romantiky.

Kresba překvapivě závisí na vkusu, ale technika kresby se skvěle hodí k příběhu. Podivné okamžiky z minulosti nebo špatné sny podtrhují děsivou, tajemnou a dramatickou atmosféru mangy.

Jednoduše řečeno, pokud už máte plné zuby normálních teenagerovských mang, Elegie pro ovečku bude výbornou volbou. Tentokrát budete totiž muset zapnout mozek. Ne, že by se tam objevovalo příliš vědeckých či jiných pro obyčejné lidí přechytračelých záležitostí, ale u mangy pro dospělé holt musíte trochu přidat (což pro mě osobně bylo dost těžké). Hlavním plusem mangy je silný příběh a realismus, který se tu ve velkém množství objevuje.

Kaname

8. února 2010 v 20:42 Vampire knight: obrázky
Spusta lidí nemá Kanameho ráda, ale já jsem na něj hrozně ujetá :D


Jinchuuriki

8. února 2010 v 15:53 Naruto: obrázky
Ze všech mám nejraději asi Kyuubiho, taková roztomilá malá lištička xD