Březen 2010

- Konec -

13. března 2010 v 15:06 | Ryouko |  Moje poznámky, ostatní
A je to tady... už jsem o ukončení tohoto blogu přemýšlela asi půl roku a myslím, že už nemá cenu to dál protahovat. Už nevím, co bych na blog přidávala a prostě mě to nebaví. Založila jsem si nový web, tentokrát ne na blog. cz, ale na webnode (pořád je to bezplatný hosting, nehodlám do toho vrážet prachy :D), kde chci psát, psát a psát. Administrace dvou webů už je na mě ale vážně moc, proto se chci teď věnovat své druhé stránce a tuhle nechám být. Podle toho, jak se mi bude vést na tom druhém a jak se mi bude chtít, uvidím, jestli se vrátím nebo ne. Ale pravděpodobnost, že se vrátím je tak 5 procent. SB si mě smažte, dál budu chodit jen na blogy, ke kterým jsem chodila vážně ráda, ale nebude to tak často. Moc se omlouvám Rukii Kuchiki Abarai Tokaja, které jsem napsala, že spřátelím. Promiň, vypadá to, že už to nemá cenu.

Chci si zkusit, jaké to zase bude bez blogu, mám ho zhruba rok a půl a od té doby na něm pracuju ve většině svého volného času (i když se to nezdá :D). Už toho prostě bylo dost. Navíc jsem se teď začala víc zajímat o programování www stránek a na blogu mi to bude celkem houby platný. Sice toho moc ještě neumím, tak akorát základy HTML a to sotva, ale to už se nepočítá :D

Jo, blog zatím mazat nebudu, udělám to, až se s tím duševně vyrovnám :D a až si budu fakt jistá, že už se nevrátím.

Děkuju vám za to, že jste se mnou měli trpělivost a chodili ke mě. Rozhodně nelituju založení Ellesméry, i když její obsah měl být o úplně něčem jiném, ale i díky blogu jsem se začala zajímat o anime, mangu a Japonsko. Bylo mi s vámi hezky :). Přeju vám, aby aspoň vám vydržel blog déle než mně a mějte se.

Tady končí můj pompézní proslov a sayo nara :).

Kdo má zájem o moji další tvorbu, můžete se podívat na můj druhý WEB.
(moc tam toho ještě není, ale toho si nevšímejte :D)
Loučí se s vámi
Vaše Ryouko

Zetsu´s lost mom

9. března 2010 v 10:52 Naruto: obrázky
No jo, ta podoba se nezapře :D


Prázdniny, hahá :D

8. března 2010 v 11:45 | Ryouko |  Moje poznámky, ostatní
Někteří měli sice prázky už minulý týden, ale my je máme až teď :D Konečně týden volna, na to jsem čekala jak na smilování... nevím, jestli někam pojedeme, ale to je mi jedno, hlavně, že nemusím týden do školy. Přes prázdniny chci udělat nový design (hotovo), podívat se na HTML, CSS a javascript, stáhnout si Photoshop, napsat spoustu recenzí, a spoustu dalších věcí... tak doufám, že toho stihnu co nejvíc. Těšte se na moji týdenní buzeraci :D

Kira´s spoon

8. března 2010 v 10:59 Bleach: obrázky
Ta Kirova očička mě fascinujou :D


Nový design ^^

7. března 2010 v 22:22 | Ryouko |  Moje poznámky, ostatní
Tak jsem se konečně dokopala k novému vzhledu, protože tamten starý už se mi vážně nelíbil... patlala jsem se s ním od soboty, ale kupodivu podle mého názoru vypadá celkem obstojně :D Nemám dodělané okraje, protože jsem byla moc líná, ale snad je dodělám později. Stejně máme teď týden prázky, takže snad budu i častěji přidávat články :) Dneska jsem článek přidala až později, kdoví proč mi totiž nešlo se přihlásit... a dost mě to štvalo :D
Jinak, ten text v záhlaví je z jedné básničky Golden cage, co jsem našla na netu (jen abyste věděli, že jsem to nepsala já :D)

Chibi Naruto

6. března 2010 v 19:13 Naruto: obrázky
Ten první mi přijde až nehorázně roztomilý ^^
Kuroshitsuji AMV

5. března 2010 v 20:24 Anime: nezařazené
Písnička je od Lenky, jmenuje se Trouble is a friend a já ji teď poslouchám pořád dokola :D Od Kuroshitsuji jsem viděla zatím 1. díl, takže se v tom moc nevyznám, ale vypadá to dobře :)


Hisagi

4. března 2010 v 18:09 Bleach: obrázky
Hisagi se mi celkem líbí, sice je divný, že má na tváři vytetované zrovna číslo 69, ale to už je asi jeho věc :D

Ekologie - je tady a taky tu i zůstane

2. března 2010 v 18:24 | Ryouko |  Moje poznámky, ostatní
Původně jsem na toto téma nechtěla psát, ale nějak jsem dostala chuť. Protože jsem ale v tomto oboru spíše laik nebo taky úplný debil, nečekejte nic odborného.

Ekologie. Vznikla kvůli lidem. Vznikla na ochranu přírody. Je tady proto, že přírodu ničíme.
Nyní si téměř v každém novinovém článku či obyčejném časopise můžete přečíst něco na toto téma, ať už je to o globálním oteplování nebo o pytlácích, kteří na černo loví tygry. Vznik tohoto odvětví znamenalo to, že členové našeho společenství se považují jaksi za něco víc, než ostatní rostliny a živočichové na této planetě. V této době už člověk není příliš chápán jako součást přírody, ale jako její ničitel. Zabíjíme zvířata, ale přitom se chováme jako zvířata.
Kladu si otázku, zda tohle bylo nevyhnutelné.
Lidstvo se vyvíjí a s ním i celý svět. Věci jako počítače, televizory a ostatní záležitosti, bez kterých si náš život ani neumíme představit, považujeme za umělé, za něco, co není přírodní. Nepocházejí však látky, ze kterých byly předměty vytvořeny, z přírody? I kdybychom se teď vrátili třeba do doby kamenné, lidstvo by se stejně vyvíjelo. Evoluce a vývoj přece nejdou zastavit. Za několik miliónů let bychom se stejně dostali na stejné místo jako teď. Místo, kde musíme matku přírodu chránit. Nebo zachránit? Některé věci, které jsme udělali nejdou vrátit zpět. Ovlivňujeme přírodu, ať chceme nebo ne. To je nevyhnutelné.
Ekologie je bod, ke kterému jsme časem museli dojít. Možná bychom měli být i rádi, že se něco takového vůbec vytvořilo. Leč musím tvrdit, že její působení na obyčejné lidi není tak velké, jak by mělo a můžeme za to všichni. Lidé jsou ignoranti, házíme obaly, cigarety a spoustu dalších věcí do lesů a něco jako výčitky svědomí nám nic neříkají. Přestože všichni se tváří jako velcí ekologové a já sama neznám nikoho, kdo by jí otevřeně opovrhoval. V tomto případě by mě ale zajímalo, proč tedy stále můžeme najít ve světě tolik černých skládek, tolik pytláků, kteří si chtějí přivydělat lovením vymírajících zvířat, tolik lidí, kteří si pro vlastní potěšení trhají nebo ničí chráněné rostliny. Obyčejný člověk si řekne: "Ále, když to sem odhodím, nikdo si toho nevšimne a jeden odpadek přece nikoho nezabije."
Tohle si řekne jedna stovka lidí a rázem máme v lese malou skládku, která později přeroste v jednu velkou skládku. Následuje řetězová reakce, potok se znečistí, živočichové žijící v něm ztrácejí své přirozené obydlí nebo jsou otráveni jedovatou vodou, nakonec může dojít i k znečištění podzemních vod a najednou jsme takzvaně v háji. Na to nám Václav Klaus řekne svůj úžasný názor: "Nezabývejme se tím, co bude za sto let. Myslím, že s globálním oteplováním je to trochu přehnané, nyní bychom měli vyřešit problém světové krize, atd..."
Někomu se po tomto výroku vaří krev v žilách, někomu to je příkladem. Ale to jsem trochu odbočila, o tom, jestli je prezidentovo jednání správné nebo ne, to už je trochu jiné téma.
Chtěla jsem poukázat na otázku, jestli se někdy dokážeme poučit z minulách chyb a úspěšně je napravit. Uvědomit si budoucí dopad našeho jednání na přírodu a udělat příslušnou prevenci. Zatím to tak nevypadá. Tento vědní obor existuje zhruba od roku 1866, udělal od té doby nějaký pokrok? Samozřejmě, ale těžko říct, zda jsou všechna opatření efektivní. Ekologové si můžou podávat ruce nad zřízením tříděného odpadu, který u nás už pár let úspěšně funguje a to hlavně díky tomu, že nám třídění doslova "cpali pod nos". Je tu ale x dalších nevyřešených problémů, o kterých zatím ví jen skupinka vědců, veřejnost o něm nemá ani tušení a jeho řešení je někde v nedohlednu. Nebude už potom pozdě? Možná ano. Ale co zmůže jeden malý občánek jednoho malého státečku, ten si může akorát tak vytřídit ten odpad. A v budoucnu se z něj může stát ekolog.
Pravda je, že nikdy nemůžeme říct, co se stane, vždy se budeme vyvíjet, objeví se nové rostliny, nové druhy živočichů a rázem zde bude další druh, který musíme chránit sami před sebou. Ekologie už zde bude vždycky. Té už se nezbavíme a to z jednoho prostého důvodu: jsme tady a jsme inteligentní. Ekologie je tady s námi jako ochránce přírody a my jsme rádi, že je tady. Nechtěla bych vědět, kam bychom to dotáhli bez lidí, kteří se rozhodli celý svůj život zasvětit našemu rodnému stromu - přírodě. Hlavně oni nás cílevědomě navádějí k tomu, abychom se zamysleli nad svým jednáním a pro jednou se nechovali jako zvířata, ale opravdu jako lidé, kterými jsme se narodili.

Hlášky ze školy :D

1. března 2010 v 20:56 | Ryouko |  Moje poznámky, ostatní
Tak jsem po nějaké době zase nastřádala nějaké naše hlášky :) Jsou to úplný blbosti, ale aspoň je na hodinách sranda :D

Při jedný úžasný hodině biologie:
Terka: "A co je teda ten mul?"
Honza: "No, to je opak od mezka, mezek je kůň a oslice, takže mul je osel a..."
Terka: "Konice."

Profesorka: "Jak se rozmnožují kaktusy?"
Terka: "Pícháním."

Profesorka: "S kým máš ten referát?"
Spolužačka: "No, s Honzou, my to máme spolu."
Spolužák: "A kdy se to narodí?"


Matika
Profesor: "Co to tam děláš?"
Marek: "Přemýšlim."
Profesor: "Zhmotni své myšlenky na papír."

Profesor: "Koukej to zpočítat nebo půjdeš domů o kouli těžší!"

Spolužačka: "Mně je hrozná zima..."
Profesor: "Tak tobě je zima? Já tě rozžhavim u tabule, to budeš koukat."

Profesor: "Vždycky, když vidim zlomek, tak..."
Spolužák: "... se leknu..."
Profesor: "...protože..."
Spolužák: "... to neumim."


Profesor: "Prosim vás, lidi, když už něco opisujete, tak to opisujte správně, nebo by si vaši rodiče
rodiče mohli myslet, že jsem debil."

Na hodině IVT, měli jsme v Zoner Callisto nakreslit nějaký zvířátko
Profesorka: "No ale, když ten obrázek neuzavřete, tak vám to prasátko potom nepůjde vybarvit."
Spolužák: "To je ale svině."

Tělák, profesorka se nás snaží naučit něco o basketu
Profesorka: "Nemůžete ten míč hodit přes ní, musíte si k ní nejdřív stoupnout zády... A co můžete dělat, když k ní stojíte zády?"
Holky: "... Hovno."