Moje poznámky, ostatní

- Konec -

13. března 2010 v 15:06 | Ryouko
A je to tady... už jsem o ukončení tohoto blogu přemýšlela asi půl roku a myslím, že už nemá cenu to dál protahovat. Už nevím, co bych na blog přidávala a prostě mě to nebaví. Založila jsem si nový web, tentokrát ne na blog. cz, ale na webnode (pořád je to bezplatný hosting, nehodlám do toho vrážet prachy :D), kde chci psát, psát a psát. Administrace dvou webů už je na mě ale vážně moc, proto se chci teď věnovat své druhé stránce a tuhle nechám být. Podle toho, jak se mi bude vést na tom druhém a jak se mi bude chtít, uvidím, jestli se vrátím nebo ne. Ale pravděpodobnost, že se vrátím je tak 5 procent. SB si mě smažte, dál budu chodit jen na blogy, ke kterým jsem chodila vážně ráda, ale nebude to tak často. Moc se omlouvám Rukii Kuchiki Abarai Tokaja, které jsem napsala, že spřátelím. Promiň, vypadá to, že už to nemá cenu.

Chci si zkusit, jaké to zase bude bez blogu, mám ho zhruba rok a půl a od té doby na něm pracuju ve většině svého volného času (i když se to nezdá :D). Už toho prostě bylo dost. Navíc jsem se teď začala víc zajímat o programování www stránek a na blogu mi to bude celkem houby platný. Sice toho moc ještě neumím, tak akorát základy HTML a to sotva, ale to už se nepočítá :D

Jo, blog zatím mazat nebudu, udělám to, až se s tím duševně vyrovnám :D a až si budu fakt jistá, že už se nevrátím.

Děkuju vám za to, že jste se mnou měli trpělivost a chodili ke mě. Rozhodně nelituju založení Ellesméry, i když její obsah měl být o úplně něčem jiném, ale i díky blogu jsem se začala zajímat o anime, mangu a Japonsko. Bylo mi s vámi hezky :). Přeju vám, aby aspoň vám vydržel blog déle než mně a mějte se.

Tady končí můj pompézní proslov a sayo nara :).

Kdo má zájem o moji další tvorbu, můžete se podívat na můj druhý WEB.
(moc tam toho ještě není, ale toho si nevšímejte :D)
Loučí se s vámi
Vaše Ryouko

Prázdniny, hahá :D

8. března 2010 v 11:45 | Ryouko
Někteří měli sice prázky už minulý týden, ale my je máme až teď :D Konečně týden volna, na to jsem čekala jak na smilování... nevím, jestli někam pojedeme, ale to je mi jedno, hlavně, že nemusím týden do školy. Přes prázdniny chci udělat nový design (hotovo), podívat se na HTML, CSS a javascript, stáhnout si Photoshop, napsat spoustu recenzí, a spoustu dalších věcí... tak doufám, že toho stihnu co nejvíc. Těšte se na moji týdenní buzeraci :D

Nový design ^^

7. března 2010 v 22:22 | Ryouko
Tak jsem se konečně dokopala k novému vzhledu, protože tamten starý už se mi vážně nelíbil... patlala jsem se s ním od soboty, ale kupodivu podle mého názoru vypadá celkem obstojně :D Nemám dodělané okraje, protože jsem byla moc líná, ale snad je dodělám později. Stejně máme teď týden prázky, takže snad budu i častěji přidávat články :) Dneska jsem článek přidala až později, kdoví proč mi totiž nešlo se přihlásit... a dost mě to štvalo :D
Jinak, ten text v záhlaví je z jedné básničky Golden cage, co jsem našla na netu (jen abyste věděli, že jsem to nepsala já :D)

Ekologie - je tady a taky tu i zůstane

2. března 2010 v 18:24 | Ryouko
Původně jsem na toto téma nechtěla psát, ale nějak jsem dostala chuť. Protože jsem ale v tomto oboru spíše laik nebo taky úplný debil, nečekejte nic odborného.

Ekologie. Vznikla kvůli lidem. Vznikla na ochranu přírody. Je tady proto, že přírodu ničíme.
Nyní si téměř v každém novinovém článku či obyčejném časopise můžete přečíst něco na toto téma, ať už je to o globálním oteplování nebo o pytlácích, kteří na černo loví tygry. Vznik tohoto odvětví znamenalo to, že členové našeho společenství se považují jaksi za něco víc, než ostatní rostliny a živočichové na této planetě. V této době už člověk není příliš chápán jako součást přírody, ale jako její ničitel. Zabíjíme zvířata, ale přitom se chováme jako zvířata.
Kladu si otázku, zda tohle bylo nevyhnutelné.
Lidstvo se vyvíjí a s ním i celý svět. Věci jako počítače, televizory a ostatní záležitosti, bez kterých si náš život ani neumíme představit, považujeme za umělé, za něco, co není přírodní. Nepocházejí však látky, ze kterých byly předměty vytvořeny, z přírody? I kdybychom se teď vrátili třeba do doby kamenné, lidstvo by se stejně vyvíjelo. Evoluce a vývoj přece nejdou zastavit. Za několik miliónů let bychom se stejně dostali na stejné místo jako teď. Místo, kde musíme matku přírodu chránit. Nebo zachránit? Některé věci, které jsme udělali nejdou vrátit zpět. Ovlivňujeme přírodu, ať chceme nebo ne. To je nevyhnutelné.
Ekologie je bod, ke kterému jsme časem museli dojít. Možná bychom měli být i rádi, že se něco takového vůbec vytvořilo. Leč musím tvrdit, že její působení na obyčejné lidi není tak velké, jak by mělo a můžeme za to všichni. Lidé jsou ignoranti, házíme obaly, cigarety a spoustu dalších věcí do lesů a něco jako výčitky svědomí nám nic neříkají. Přestože všichni se tváří jako velcí ekologové a já sama neznám nikoho, kdo by jí otevřeně opovrhoval. V tomto případě by mě ale zajímalo, proč tedy stále můžeme najít ve světě tolik černých skládek, tolik pytláků, kteří si chtějí přivydělat lovením vymírajících zvířat, tolik lidí, kteří si pro vlastní potěšení trhají nebo ničí chráněné rostliny. Obyčejný člověk si řekne: "Ále, když to sem odhodím, nikdo si toho nevšimne a jeden odpadek přece nikoho nezabije."
Tohle si řekne jedna stovka lidí a rázem máme v lese malou skládku, která později přeroste v jednu velkou skládku. Následuje řetězová reakce, potok se znečistí, živočichové žijící v něm ztrácejí své přirozené obydlí nebo jsou otráveni jedovatou vodou, nakonec může dojít i k znečištění podzemních vod a najednou jsme takzvaně v háji. Na to nám Václav Klaus řekne svůj úžasný názor: "Nezabývejme se tím, co bude za sto let. Myslím, že s globálním oteplováním je to trochu přehnané, nyní bychom měli vyřešit problém světové krize, atd..."
Někomu se po tomto výroku vaří krev v žilách, někomu to je příkladem. Ale to jsem trochu odbočila, o tom, jestli je prezidentovo jednání správné nebo ne, to už je trochu jiné téma.
Chtěla jsem poukázat na otázku, jestli se někdy dokážeme poučit z minulách chyb a úspěšně je napravit. Uvědomit si budoucí dopad našeho jednání na přírodu a udělat příslušnou prevenci. Zatím to tak nevypadá. Tento vědní obor existuje zhruba od roku 1866, udělal od té doby nějaký pokrok? Samozřejmě, ale těžko říct, zda jsou všechna opatření efektivní. Ekologové si můžou podávat ruce nad zřízením tříděného odpadu, který u nás už pár let úspěšně funguje a to hlavně díky tomu, že nám třídění doslova "cpali pod nos". Je tu ale x dalších nevyřešených problémů, o kterých zatím ví jen skupinka vědců, veřejnost o něm nemá ani tušení a jeho řešení je někde v nedohlednu. Nebude už potom pozdě? Možná ano. Ale co zmůže jeden malý občánek jednoho malého státečku, ten si může akorát tak vytřídit ten odpad. A v budoucnu se z něj může stát ekolog.
Pravda je, že nikdy nemůžeme říct, co se stane, vždy se budeme vyvíjet, objeví se nové rostliny, nové druhy živočichů a rázem zde bude další druh, který musíme chránit sami před sebou. Ekologie už zde bude vždycky. Té už se nezbavíme a to z jednoho prostého důvodu: jsme tady a jsme inteligentní. Ekologie je tady s námi jako ochránce přírody a my jsme rádi, že je tady. Nechtěla bych vědět, kam bychom to dotáhli bez lidí, kteří se rozhodli celý svůj život zasvětit našemu rodnému stromu - přírodě. Hlavně oni nás cílevědomě navádějí k tomu, abychom se zamysleli nad svým jednáním a pro jednou se nechovali jako zvířata, ale opravdu jako lidé, kterými jsme se narodili.

Hlášky ze školy :D

1. března 2010 v 20:56 | Ryouko
Tak jsem po nějaké době zase nastřádala nějaké naše hlášky :) Jsou to úplný blbosti, ale aspoň je na hodinách sranda :D

Při jedný úžasný hodině biologie:
Terka: "A co je teda ten mul?"
Honza: "No, to je opak od mezka, mezek je kůň a oslice, takže mul je osel a..."
Terka: "Konice."

Profesorka: "Jak se rozmnožují kaktusy?"
Terka: "Pícháním."

Profesorka: "S kým máš ten referát?"
Spolužačka: "No, s Honzou, my to máme spolu."
Spolužák: "A kdy se to narodí?"


Matika
Profesor: "Co to tam děláš?"
Marek: "Přemýšlim."
Profesor: "Zhmotni své myšlenky na papír."

Profesor: "Koukej to zpočítat nebo půjdeš domů o kouli těžší!"

Spolužačka: "Mně je hrozná zima..."
Profesor: "Tak tobě je zima? Já tě rozžhavim u tabule, to budeš koukat."

Profesor: "Vždycky, když vidim zlomek, tak..."
Spolužák: "... se leknu..."
Profesor: "...protože..."
Spolužák: "... to neumim."


Profesor: "Prosim vás, lidi, když už něco opisujete, tak to opisujte správně, nebo by si vaši rodiče
rodiče mohli myslet, že jsem debil."

Na hodině IVT, měli jsme v Zoner Callisto nakreslit nějaký zvířátko
Profesorka: "No ale, když ten obrázek neuzavřete, tak vám to prasátko potom nepůjde vybarvit."
Spolužák: "To je ale svině."

Tělák, profesorka se nás snaží naučit něco o basketu
Profesorka: "Nemůžete ten míč hodit přes ní, musíte si k ní nejdřív stoupnout zády... A co můžete dělat, když k ní stojíte zády?"
Holky: "... Hovno."

Takový - ten - svátek... Valentýn

14. února 2010 v 15:19
Možná jsem ignorant, ale tohle jsem nikdy nijak neslavila (doufám, že nejsem sama :D) ... no ale, aby se neřeklo, tak sem dám aspoň dva obrázky:Vysvědčení

28. ledna 2010 v 15:05 | Ryouko
Dneska byl ten slavný den... výsledky mé půlroční "snahy" se dostavily xD No řeknu vám, nic moc... ale od třídní jsme dostali dort :D A byl dobrej, jenom uvidíme jestli budu v pondělí ještě živá. Ve třídě byly tři vyznamenání a 4 lidi dostali pětku z chemie. Už zase mi uteklo to zatracený vyznamenání! O jednu pitomou trojku!

Tak jsem si říkala, že bych s mohla příští tok trochu víc snažit, protože tohle pololetí to bylo takový to: Hmm, zítra píšeme čtvrtletku z matiky, tak v devět bych se mohla začít učit. Nebo: Jé, my máme úkol z chemie? Kašlu na to, zítra to vopíšu před hodinou :D Tak příští rok to možná vylepším :D
Tady jsou moje známky, chodím na gympl do kvarty, takže v podstatě 9.třída. A nesmějte se mi :D

Čeština: 1
Angličtina: 1
Němčina: 1
Občanka: 1
Děják: 2
Zemák: 1
Matika: 2
Fyzika: 2
Chemie: 3!!
Biologie: 2
Informatika a výpočetka: 2
Hudebka: 1
Výtvarka: 1
Tělák: 1

A co jste dostali vy? Taky mě to zajímá :)

Melody for a friend

24. ledna 2010 v 10:38
Zjistila jsem, že se mi hrozně líbí pomalé skladby na klavír... vtipný je, že já sice chtěla hrát na klavír (učila jsem se na něj asi rok ve školce a pak jsem přestala), ale skončila jsem u houslí :D No co, sbor klavíristů má aspoň o jednoho dementa míň :D Tuhle písničku teď poslouchám pořád dokola:

Povídka...?

5. ledna 2010 v 16:34 | Ryouko
Takže... ptám se, jestli byste chtěli, abych začala přidávat i povídky (pravděpodobně by to byli fanfictions na různá anime)? Mám rozepsanou jednu z Bleach, stará tak půl roku, ale rozhodně ne dopsaná... ptám se, protože vás nechci zatěžovat snůškama blbostí, které byste nechtěli číst :D Takže si odpověď dobře rozmyslete xD
Pokud bude odpověď kladná, upozorňuju, že mám velký sklon psát totální pakárny a celé je to většinou hrozně trapné, počínaje naprosto stupidními postavami po hloupé dialogy....takhle, gramatika mi jde asi líp než sloh :D Předtím jsem měla na blogu jednu povídku (kterou mimochodem skoro nikdo nepochopil xD) a buďte rádi, že jste ji nečetli, protože byste asi zdechli smíchy... o tom, že já jsem si to ani nemohla přečíst podruhé jaká to byla slaďárna, ani nemluvě. Tak, snad mě vezmete na milost :)

Avatar

1. ledna 2010 v 20:02 | Ryouko
Právě jsem se vrátila z kina a jak napovídá nadpis, z filmu Avatar. Všude jsme se ségrou viděly plakáty, takže jsme na to prostě musely :D Ááách, jak já miluju sci-fi a fantasy! To byl film jak pro mě stvořený! Pokud máte rádi tenhle žánr, určitě vás Avatar nezklame :). Dokonce i moje sestra, která na tyhle věci zrovna není, říkala, že ji to bavilo (hlavně závěrečná bitva :D). Navíc, když to mělo happy end, hned se to stalo jedním z mých nejoblíbenějších filmů :D Dost mých keců, tady je trailer :)

Silvestr

31. prosince 2009 v 19:45 | Ryouko
Tímhle článkem bych vám chtěla popřát vše nejlepší do roku 2010 :). Užijte si poslední den roku 2009, dnes je všechno dovoleno :D My jdeme jako každoročně na Václavák a po půlnoci už na net nepůjdu, tak to je trochu předběžné. Chtěla bych vám poděkovat, že jste to se mnou celý ten rok vydrželi a snad to vydržíte i dál :D
Užijte si tuhle noc a do Nového roku zdar! :)

Rekonstrukce...

29. prosince 2009 v 11:28 | Ryouko

Tohle už potkalo snad každý blog a ani můj to bohužel nemine... Zjistila jsem, že můj systém rubrik je naprosto dementní, těch rubrik mám asi 100 a pořád to nestačí. Mám v tom větší bordel než u mě v pokoji a to už je co říct :D. Včera už jsem s rekonstrukcí začala; trvalo to asi 3 hodiny a dodělala jsem zatím jen rubriku Bleach (která je ze všech asi nejobsáhlejší). Takže holt musím vymyslet nový systém rozcestníků, protože se stávajícím mi blog asi zkolabuje. Nebude to trvat moc dlouho, protože už mám něco hotové, dneska bych to už možná mohla dodělat :) Ještě udělám nový design, který už nebudu měnit, protože mě to štve. Bude se měnit jen záhlaví, ale menu a barva stránky zůstanou stejné.

Mimochodem, nevíte, jestli má rubrika omezený počet článů??

Veselé Vánoce :)

24. prosince 2009 v 13:57 | Ryouko
Diplom nejen pro sb, ale i všechny ostatní :) Dneska je Štědrý den a já musela být do dvanácti u mamky v práci a pak jsme šli ještě do Tesca pro kapra T.T Ale tak, hlavně, že už jsem doma. Pak mi musíte napsat, co všechno jste dostali :) Jinak, chtěla bych vám popřát veselé Vánoce, hodně dárků, málo bláta a kopec anime!

Vánoční design

23. prosince 2009 v 21:49 | Ryouko
Sakra, já jsem vyflusaná... Konečně jsem se dostala k vánočnímu designu a při "tvoření" jsem zjistila, že vůbce nevím, co tam dát :D No, na to, že jsem ho dělala asi 2 hodiny není nic moc, ale stejně tady bude jenom po dobu Vánoc, takže už se s tím nehodlám dál patlat. To menu jsem úplně po*****, ale teď už jsem moc unavená na to, abych cokoliv dělala, kromě spaní :D Zítra je Šťědrý den, tak hodím nějaké články, pokusím se s vánoční tématikou, ale ještě se uvidí... Tady je náhled a já zase pádluju :)


Kategorie: stvůry

22. prosince 2009 v 20:42 | Ryouko
Dneska jsem dostala od táty novou mangu, Kategorie stvůry, tak jsem se okamžitě musela pochlubit :D No, zatím jsem přečetla asi 20 stránek, ale už teď jsem se totálně zamilovala do bishíka se jménem Asagi (je na té obálce). Asagi je ředitel Výzkumu nadpřirozených jevů. Pracuje s ním tříletá holčička, o které jsem si právě v jedné recenzi přečetla, že je králík!? Jsou to vymítači duchů, takže je asi jasné, co dělají :) První díl se skládá asi z pěti volně navazujících povídek. Čte se zprava doleva, a já, i když jsem zvyklá číst zprava doleva, jsem to četla jak idiot pořád obráceně. Pořád mi to připadalo docela dost divný, a pak mi došlo, že v češtině se vlastně čte zleva doprava, takže to musím prohodit :D Já vím, o mojí super-inteligenci se nedá pochybovat :D Tak jsem si těch 20 stránek musela přečíst ještě jednou :D Ale jinak mě to docela baví a pohled na Asagiho je vážně nádherný, jen kdybyste to nevěděli ;D

Truchlím pro harose -.-

3. prosince 2009 v 20:04 | Ryouko


Tuhle stránku znáte asi všichni, ne? Harosdefalco.webgarden.cz. Dneska jsem tam najela a píšou tam, že porušují smluvní podmínky, tak je web zablokován. Hm. A co teď mám asi jako dělat?? Je sice spusta jiných stránek, kde je anime online, ale tahle byla snad nejrozsáhlejší a dost přehledná. Si ze mě děláte srandu, ne? Sice jsem to tušila, protože tam posledních pár měsíců nic nepřibývalo, ale tak to bych ještě zvládla, hlavně kdyby tam zůstalo to předtím. Nevím, jestli je webgarden placený, ale jestli jo, tak buď nezaplatili za hosting nebo se už tisíc let nepřihlásili... No nic, tak já si půjdu tiše zanadávat ke sestřičce a budu doufat, že harose zase obnoví...

Hlášky ze školy :D

13. listopadu 2009 v 18:37 | Ryouko
S anime to sice moc nesouvisí, ale... říkám, že je škoda, že všechny ty věci, co profesoři nakecají slyšíme jen my, tak jsem se rozhodla o některé hlášky podělit :). Té úchylnosti si moc nevšímejte, my jsme prostě takoví :D

Při dějáku:
"Všichni jste dementi, vy radši k volbám ani nechoďte!"

Nebo
Jedna holka do testu nenapsala skoro nic a chudák seděla v první lavici:
Profesor: "Julie... ty seš můj pedagogický neúspěch."

Na těláku:
Profesorka: "Dělejte ty cviky pořádně! Jinak vás budou po sexu bolet kyčle! xD
Spolužačka: "To máte z vlastní zkušenosti?"

Při těláku nám dala úžasně poučnou přednášku o tom, že se máme po hodině sprchovat :D
Profesorka: "Já když zajdu někam do posilovny a vidim ty lidi... Ženská si vezme průhlednou košili, převlíkne se, při cvičení se zpotí... pak de do šatny, tam se akorát napičifukuje, navlíkne si tu košili a de zase domů!"
(pičifuk=deodorant :D)

Matika:
Spolužák si hraje s flaškou pod lavicí
Profesor: "Co to tam mastíš pod tou lavicí?! Kamaráda!"

Spolužák byl u tabule... no, moc toho neuměl :D
Profesor: "Počítej nebo dostaneš kouli!"
Spolužák, co zrovna mazal tabuli: "Ale jenom jednu."
(Chápete tu narážku? :D)

Já jsem muzikant a přicházím k vám z vadné země :D

31. října 2009 v 15:50 | Ryouko
Tak na úvod; hraju asi 7 let na housle. (A promiňte za ten název, mě vážně nic jiného nenapadlo xD) Před pár dny jsem hledala na internetu noty k písničce z Bleach, Never meant to belong. Kromě téhle jsem našla asi 20 dalších, třeba z Naruta, filmu Andělé a démoni a Final Fantasy. Normálně jsem vyplýtvala všechen inkoust v tiskárně xD Navíc, ségra nesnáší moje vrzání na housle, takže teď je hrozně vydeptaná, jelikož teď hraju tak dvakrát denně, ale jen ty písničky, co mě baví :D Jsem na sebe hrdá, už umim zahrát z Bleach Never meant to belong, z Naruta Sadness and sorrow a Hokage´s Funreal, z Hack/Sign Say Goodbye a B.T., z Inuyashi To Love´s end, z Elfen Lied Lillium a z Final Fantasy To Zanarkand a Sad Romance :D Většinou je to hrozně lehký, kromě toho Never meant to belong... tak tady pár na poslech :)

Tahle je vážně hrozně vysoko, že ani nevim, kde to na té struně je :D Šikovný chlapík to je... narozdíl ode mě

Pozdě, ale přece :D

15. října 2009 v 20:48 | Ryouko
Ellesméra slaví svoje 1.narozeniny :). Nepamatuju si přesný den založení, ale v archivu mám první článek 6.10., tak to možná bude ono :D. Jsem si na to vzpoměla trochu pozdě.... Většina SB mám až od pozdější doby, takže naštěstí tady myslím nikdo nezná dřívější podobu blogu (nemáte čeho litovat), kromě Tenny. Původně jsem plánovala založit blog o Eragonovi (proto Ellesméra, pokud jste četli víte), pak se přidalo fantasy a pak první anime, Inuyasha. Potom jsem se začala dívat na Bleach, totálně mě to chytlo, takže rubriku Eragon, atd. jsem smazala a takhle to tady teď vypadá :D. Trochu si to zrekapituluju:
1. změnila jsem komplet obsah blogu
2. vystřídala jsem nespočet designů (stahovala jsem kvůli tomu spoustu programů a díky tomu mě začala zajímat grafika, která mi jde asi stejně dobře jako chemie a fyzika dohromady)
3. přibylo spoustu skvělých SB :-)
4. naučila jsem se dělat rozcestníky, dozvěděla se o základních typografických pravidlech a možná se trochu zlepšila ve psaní (což ale není moc poznat)
5. o zlomek se zlepšila návštěvnost, ale momentálně je to dosti mizerné... někdy v květnu to bylo nejlepší, ale pak byly prázky, já byla pryč a od té doby se to ne a ne zvednout... možná bych mohla přidávat víc kvalitních článků :D

Tohle jsou hlavní a asi nejviditelnější změny od minulého roku... ale pořád mám co zlepšovat :-)
Chtěla bych, abyste se z některých recenzí i něco dozvěděli a taky plánuju sem přidat mnohem víc anime... ale to chce asi čas. Děkuju všem, kteří sem pravidelně chodí, i těm, kteří sem náhodou zavítají. Doufám, že to se mnou vydržíte i nadále :)

Jsem zaneprázdněna :D

29. září 2009 v 21:49 | Ryouko
Možná jste si všimli, že v posledních dnech se kvalita článků mírně zhoršila (ne, že by někdy byla dobrá :D). Možná by vás taky zajímalo, čím jsem tak hrooozně zaneprázdněná :D. Není to ani tak školou, i když i ta má na tom dost velký podíl, je to tím, že koukám na Blood+ a hrozně mě to baví xD Chci to rychle dokoukat, protože vím, že všechny Bleach zrovna bavit nemusí, takže pro ty mám dobrou zprávu: Koukám i na Naruta :D Jsem asi u 35. dílu, rozpracovaný mám ještě Death note, Wolfs rain, Sakura taisen a Inuyashu. Problém je v tom, že když sem chci přidat nějaké anime, dávám k němu i články o postavách a když o nich chci psát, musim o nich taky něco vědět :D Takže to, co tady na blogu mám, omezuje to, kolik dílů jsem jednotlivého anime viděla. Prostě si musíte počkat, dokud to všechno neuvidim :D. Chtěla bych, aby se obsah blogu malinko rozrostl a to co nejdřív, takže se prosím prozatím spokojte s články obsahující převážně obrázky, ale za pár dní se to snad zase zlepší :).
Tady něco pro pobavení :D
Ukitake to evidentně moc neřeší xD No, hlavně, že je veselej :D
 
 

Reklama